System Memo – diagnozuje i leczy wady stóp

System Memo – Co musisz wiedzieć?

Wybór odpowiednich butów dla dziecka to nie jest prosta sprawa. Zatrzęsienie modeli i firm może przyprawić o zawrót głowy. Planując zakupy, trzeba więc wiedzieć, czego się szuka. Wybierając obuwie dla naszych pociech powinniśmy kierować się nie tylko ich estetyką, ale przede wszystkim jakością oraz wpływem na stopy dziecka. W Memo wzięliśmy wszystkie te aspekty pod uwagę, przygotowując buciki dla dzieci, które stylowo wyglądają, powstały z wysokiej klasy skóry oraz posiadają innowacyjny system diagnostyczny, który wspiera prawidłowy wzrost stóp Twojego malucha.

System Memo to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala zadbać stopy Twojej pociechy. Unikatowa funkcja diagnostyczna pozwala szybko zaobserwować ewentualne nieprawidłowości i wdrożyć leczenie wad postawy. Dostępne dwa rodzaje wkładek skutecznie zwalczają takie przypadłości jak szpotawość pięt i kolan oraz koślawość pięt. Sprawdź teraz, jak działa system Memo.

Podeszwa diagnostyczna

Dzięki innowacyjnej podeszwie w łatwy sposób, sprawdzisz, czy stopa Twojego dziecka rozwija się prawidłowo. Specjalnie zaprojektowane wypukłe paski bieżnika ścierają się podczas chodzenia. W zależności od intensywności wytarcia poszczególnych numerów, można stwierdzić, czy maluch stawia stopy prawidłowo czy może zagrożony jest wadą postawy. Na podstawie miejsca wytarcia, dobieramy odpowiednią wkładkę ortopedyczną, która przywróci kończyny do poprawnego ustawienia.

Wkładka szara

To wkładka supinująca typu klinowego. Pomaga zredukować koślawość pięt, którą można zdiagnozować, obserwując nadmierne ścieranie w strefie drugiej.

Wkładka pomarańczowa

To wkładka supinująca typu korytkowego. Ma zastosowanie w przypadku koślawości stępu, płaskostopia podłużnego, koślawości kolan i płaskostopia poprzecznego. Sięgamy po nią, gdy dziecko nadmiernie ściera strefy trzecią oraz trzecią i czwartą.

Znakomite wykonanie, doskonała jakość materiałów

System diagnostyczny to nie jedyna zaleta butów Memo. Równie ważny jest dla nas komfort noszenia oraz zapewnienie stopom odpowiedniej wentylacji. To dlatego przy produkcji naszych butów stosuje się naturalne materiały, które znakomicie dostosowują się do kształtu stopy i zapewniają jej przewiew. Oferowane modele powstały ze skór kozich – znakomitego surowca, idealnego dla małych wrażliwych, dziecięcych stóp. Materiał ten charakteryzuje się niebywałą miękkością i znakomitym dopasowywaniem się do kształtu kończyny. Ponadto pochlania nadmiar wody, zapobiegając poceniu.

Warto także zaznaczyć, że podeszwy naszego obuwia profilaktycznego są nie tylko diagnostyczne, ale też elastyczne, co gwarantuje wygodne chodzenie. Zginają się w 2/3 swojej długości, zapewniając naturalny ruch stopy. Podeszwa ma również wbudowany obcas Thomasa, który zapobiega rozwojowi płaskostopia.

Innowacyjna technologia montażu V – tech

Sposób montażu butów zdrowotnych dla dzieci Memo gwarantuje prawidłowe ustawienie cholewki względem podeszwy. Dzięki temu oś symetrii pozostaje zachowana, co ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego ustawienia stóp. Do tego dochodzi wysoka cholewka oraz sztywny zapiętek, gwarantujące stabilizację pięty i zapobiegające wykrzywianiu się stopy.

Specjaliści potwierdzają

Obuwie korekcyjne Memo posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka, a sam system Memo został wyróżniony nagrodą w kategorii Profilaktyka Zdrowia podczas XIII Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego oraz Sprzętu dla Osób Niepełnosprawnych. Do tego system diagnostyczny Memo jest zarejestrowany jako produkt medyczny. Docenienie naszych butów przez środowisko medyczne to najlepsze potwierdzenie skuteczności ich działania oraz korzystnego wpływu na zdrowie Twojego dziecka. Przekonaj się teraz!

Pozostałe aktualności
Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.