Dlaczego dzieci nie powinny nosić japonek? Cz.2

Dlaczego dzieci nie powinny nosić japonek? Cz.2

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat japonek i ich wad. Dziś, kontynuując ten wątek, pragniemy przedstawić kolejne konsekwencje noszenia tego typu obuwia. Jest ono szczególnie zdradliwe w przypadku dzieci, których stopy nadal się kształtują. Na szczęście, na rynku obuwniczym z łatwością znajdziesz zdrowe alternatywy, które nie tylko zapewnią prawidłowe ułożenie dziecięcych stóp, ale zadbają też o dobrą wentylację i wygodę. Szczegóły w artykule.

Płaskostopie

Japonki to buty, które mają fatalną podeszwę. Nie dość, że jest ona całkowicie płaska, to zazwyczaj jeszcze dość cienka, przez co nie chroni odpowiednio stóp. Brak odpowiedniego wyprofilowania sprzyja rozwojowi płaskostopia u dzieci. Z kolei maluchy, które już cierpią na tę dolegliwość w ogóle powinny zrezygnować z noszenia tego typu obuwia.

Cierpią nie tylko stopy

Japonki należą do obuwia pozbawionego odpowiedniej amortyzacji. Ich płaska i cienka podeszwa nie wspiera prawidłowej pracy kolan i bioder, co powoduje, że wszystkie wstrząsy uderzają właśnie w te newralgiczne miejsca. Długotrwałe noszenie japonek może więc nadmiernie przeciążać stawy, a z czasem nawet kręgosłup, prowadząc do przewlekłych bóli. Japonki wykonane są zazwyczaj z bardzo tanich i poddających się pianek, które u dzieci z tendencją do koślawienia stawów skokowych bardzo szybko wygniatają się od strony wewnętrznej co pogłębia jeszcze bardziej wadę i sprawia że dziecko utrwala sobie „wzorzec” chodzenia koślawego.

Brak ochrony dla stóp

Cienka podeszwa, prawie zupełnie odsłonięta stopa to aspekty noszenia japonek, które nie zapewnią niezbędnego zabezpieczenia. Chodząc w japonkach, zwłaszcza po mieście, łatwo nadepnąć na coś ostrego, uderzyć się lub złapać jakąś infekcję. Tak bardzo odsłonięte stopy są bowiem narażone na działanie wszelkich drobnoustrojów.

Co zamiast japonek?

Jak widać japonki należą do jednych z najgorszych wyborów na lato. Jakie jednak buciki dla dzieci wybrać, by zapewnić małym stopom odpowiednią wentylację, a jednocześnie tak potrzebną w tym okresie życia stabilizację i wygodę?

Polecamy sandałki Memo, które znakomicie wspierają rozwój dziecięcych stóp. To buty zdrowotne rekomendowane przez pediatrów. Zostały tak skonstruowane, by zapobiegać powstawaniu wad stóp oraz zapewniać im fizjologiczne położenie. Do tego nasze sandałki stabilizują piętę, chronią przed jej koślawieniem, a wyprofilowana podeszwa zabezpiecza przed rozwojem płaskostopia.

Ponadto obuwie profilaktyczne dla dzieci Memo gwarantuje odpowiednią wentylację stóp, chroniąc je przed nadmiernym poceniem nawet w największy upał. Z kolei wykonanie z naturalnej skóry sprawia, że sandałki Memo znakomicie dopasowują się do dziecięcej stopy zapewniając jej 100% wygody podczas letnich spacerów i zabaw.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl