Qmed Arch Pillow Poduszka rehabilitacyjna do snu

Cena: 87,00 zł 87.00
ilość szt.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kolekcja: Qmed Comfort
Kod produktu: DRQE3G1AAXUXP

Opis

Qmed Arch Pillow

 • Ergonomiczny kształt
 • Wielofunkcyjność
 • Pianka z pamięcią
 • Ergonomiczny kształt
 • Wielofunkcyjność
 • Pianka z pamięcią

Qmed Arch Pillow, poduszka rehabilitacyjna do snu z pianki leniwej o wyjątkowym, nowym kształcie pozwalającym na komfortowy i zdrowy sen osobom śpiącym na boku, plecach i brzuchu.

Ergonomiczny design – wyjątkowy kształt poduszki w formie łuku wspiera swobodne oddychanie podczas snu wynikające z prawidłowego podparcia kręgów szyjnych. Kształt poduszki pomaga utrzymać naturalne wygięcie odcinka szyjnego kręgosłupa, przeciwdziałając jego stanom bólowym. Jest ona idealna dla osób śpiących twarzą do dołu i nie tylko. Unikatowy projekt poduszki umożliwia „uwolnienie” ręki od nacisku w trakcie snu, poprawiając jego komfort.

Wielofunkcyjność – ze względu na kompaktowe wymiary, poduszka znakomicie nadaje się do użytku domowego oraz podczas podróży lub do biura. Jest ona polecana osobom śpiących na brzuchu, w twarzą do dołu, a także osobom preferujących spanie na plecach. Poduszkę można wykorzystać jako pomoc w zapewnieniu podparcia głowy i szyi – również w trakcie oglądania telewizji lub relaksując się na sofie, czytając ulubioną książkę.

Pianka z pamięcią – produkt został wykonany w całości z wysokiej jakości „pianki leniwej”. Pianka ta, w odpowiedzi na temperaturę ciała dostosowuje się do jego anatomicznych krzywizn. Dzięki profilowaniu wyrównuje i zmniejsza siły działające na szyję i głowę podczas snu. Zastosowanie tego materiału sprawia, że równomierne rozprowadzenie ciężaru ciała jest bardziej efektywne i przywraca uczucie zdrowo przespanej nocy. Poduszka jest przyjazna alergikom, ponieważ pianka z pamięcią nie sprzyja rozwojowi roztoczy.

Poduszka jest wyrobem medycznym stworzonym z zastosowaniem lekkich i wytrzymałych materiałów, opracowanym na podstawie nowoczesnych założeń konstrukcyjnych. Pianka z pamięcią pod wpływem ciepła ciała idealnie dopasowuje się do jego kształtów, zwiększając tym samym powierzchnię podparcia. Tworzą się doskonałe warunki od odciążenia struktur mięśniowo- więzadłowych i stawowych w odcinku szyjnym kręgosłupa, któremu zapewnia ponadto stabilizację. Oprócz działań fizjoterapeutycznych i fizykalnych, poduszka jest uznanym, podstawowym środkiem oddziaływania zdrowotnego przy dysfunkcjach szyjnego odcinka kręgosłupa.

INSTRUKCJA UŻYWANIA

Wskazania:

 • Łagodzenie dolegliwości bólowych szyjnego odcinka kręgosłupa
 • Profilaktyka powstawania napięć mięśniowych i dyskopatii w obrębie odcinka szyjnego
 • Przeciwdziałanie deprywacji snu, prowadzącej do chorób układu sercowo- naczyniowego, osłabienia odporności, obniżenia nastroju
 • Wsparcie rehabilitacji kręgosłupa i mięśni w odcinku szyjnym
 • Zachowanie odpowiednio długiego i efektywnego czasu snu
 • Zalecenia do odciążania kręgów szyjnych w celu zachowania naturalnej krzywizny kręgosłupa

Przeciwwskazania:

 • Użytkownicy z poważnymi schorzeniami odcinka szyjnego kręgosłupa lub utrwalonymi zmianami przed pierwszym użyciem powinni skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Konserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.

Skład:

Poduszka: 100% PU

Poszewka: 100% poliester

Wewnętrzna poszewka: 100% poliester

Wymiary: 36 x 30 x (13/14,7) [cm]

Gęstość: 45 kg/m3

Producent:
mdh Sp. z o.o.
ul. Maratońska 104
94-007 Łódź
tel. +48 42 674 83 33
e-mail: profilaktyka@mdh.pl

BASIC UDI-DI: 59017804DRQE3GLX

Wydanie: 04.2021

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl