Qmed Cocomat - naturalny zestaw do akupresury

qmed-cocomat-set-zestaw-do-akupresury.png
  • nowość
Cena: 275,00 zł 275.00
ilość szt.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
dodaj do przechowalni
Ocena: 1
Kolekcja: Qmed Active
Kod produktu: DRQN3G0NC2UXPWM

Opis

Qmed Cocomat - naturalny zestaw do akupresury umożliwia samodzielne stosowanie masażu w warunkach domowych. Mata zbudowana jest z kilkunastu rzędów plastikowych krążków z kolcami w kształcie stożków, które skierowane są tak, aby pod wpływem ciężaru ciała, uciskały określone punkty akupresurowe i nerwowe np. wzdłuż linii kręgosłupa. Stosowanie Qmed Cocomat to jeden z popularnych sposobów walki z bólem i skutkami przewlekłego stresu. Leżenie na macie z kolcami poprawia krążenie krwi i limfy, redukuje napięcia mięśniowe i pomaga dotlenić organizm. Pomaga odprężyć się i zrelaksować zmęczone ciało. Jest pomocny przy problemach z bólem pleców, szyi, kręgosłupa, napięciem i skurczami mięśni. Dzięki stymulacji produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia, działa odprężająco i poprawia ogólną kondycję psychiczną.

Akupresura to bezpieczna i nieinwazyjna metoda łagodnego masażu znana od ponad 7 000 lat w tradycji chińskiej, która polega na uciskaniu określonych punktów w ciele, aby zmniejszyć pobudzenie układu nerwowego i uśmierzyć ból oraz przywrócić równowagę funkcjonowania organizmu. Zestaw jest idealny dla osób obciążonych regularnym wysiłkiem fizycznym oraz pracujących umysłowo oraz przy siedzącym trybie życia. Regularne korzystanie z zestawu przyspiesza regenerację całego ciała.

Przewidziane zastosowanie / wskazania:
Wyrób przeznaczony jest do łagodzenia lekkich stanów bólowych związanych z ze zwiększonym napięciem mięśni lub okresowym występowaniem nerwobóli w obrębie stosowania wyrobu z wykorzystaniem technik masażu. Wyrób przeznaczony do relaksacji ciała (wybranych partii).

Przeciwwskazania:
Przerwanie ciągłości naskórka, inne zmiany skórne, stany zapalne w obrębie stosowania wyrobu. Zaburzenia związane z krzepliwością krwi.

Przewidziany użytkownik:
Wyrób medyczny przeznaczony jest dla laika (użytkownika nieprofesjonalnego).

Grupy docelowe pacjentów:
Wyrób medyczny przeznaczony jest do stosowania przez pacjentów z zaleceniem do stosowania technik masażu dla redukcji napięcia mięśniowego i subiektywnego odczuwania dyskomfortu związanego z okresowym występowaniem nerwobóli.

Utylizacja wyrobu medycznego:
Utylizację wyrobu należy przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi lokalnymi przepisami ochrony środowiska.

Sposób używania:
Połóż matę na suchej powierzchni. Ostrożnie połóż się na niej lub połóż tylko wybraną partię ciała jak stopy czy szyję, w taki sposób by uniknąć podrażnienia skóry. Dostosuj swoją pozycję tak by czuć się komfortowo. Przy pierwszym użytkowaniu zestawu Cocomat może pojawić się niewielki ból, który w miarę upływającego czasu zmieni się w uczucie przyjemności i odprężenia. Ćwiczenia należy rozpocząć od krótkich seansów 5-minutowych. W miarę przyzwyczajenia się organizmu czas leżenia na macie można systematycznie zwiększać. Nie jest wskazane używanie maty dłużej niż 30 minut dziennie. W razie wystąpienia bólu, innych niepokojących objawów jak zaczerwienie skóry lub wystąpienie reakcji alergicznej natychmiast należy przerwać stosowanie wyrobu.

Ostrzeżenie: Nie używaj wyrobu bezpośrednio na skórę.

Konserwacja:
Po użyciu przetrzeć produkt wilgotną ściereczką z łagodnym detergentem. Po użyciu zaleca się przewietrzyć zestaw. Nie należy dopuszczać do przemoczenia produktu. Pokrowiec prać ręcznie w 30 stopniach. Suszyć z daleka od sztucznych źródeł ciepła. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Chronić przed otwartym źródłem ognia. Przechowuj wyrób w warunkach pokojowych.

Skład:
Pokrowiec: 100% tkanina lniana
Wypełnienie maty: 100% mata kokosowa
Wypełnienie poduszki: 100% gryka
Kolce: HIPS

Rozmiary:
• mata: 74x44x3,5 cm (221 kółeczek x 29 kolców)
• poduszka 40x27x9 cm (57 kółeczek x 29 kolców)

Nr katalogowy: DRQN3A1
Wydanie: 03.2022

BASIC UDI-DI: 59017804DRQN3GNC

Producent:

mdh Sp. z o.o.
ul. Maratońska 104
94-007 Łódź
tel. +48 42 674 83 33
e-mail: profilaktyka@mdh.pl

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl