Budowa dziecięcych butów – Na co zwrócić uwagę?

Budowa dziecięcych butów – Na co zwrócić uwagę?

Kupując buty dla dziecka, nie polecamy sięgania po pierwszy lepszy model, tylko dlatego, że nam się podoba. Dziecięce obuwie to nie jest bowiem tylko kolejny z elementów garderoby. Jego wybór może zadecydować o prawidłowym rozwoju dziecięcej stopy, a nawet o pojawieniu się lub nie wad postawy. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, dowiedzmy się, jak powinno być zbudowane obuwie dla dziecka, by wsparło prawidłowy wzrost małej stópki.

Małym dzieciom najlepiej kupować buty profilaktyczne, które zostały zaprojektowane tak, by wspomagać prawidłowe ustawienie stóp, diagnozować istniejące wady oraz je niwelować. Decydując się na takie obuwie, możemy mieć pewność, że wybieramy to, co najlepsze dla naszej latorośli. Tylko skąd wiadomo, że dany model jest profilaktyczny i korzystnie oddziałuje na dziecięce kończyny dolne. Oto kilka cech, którymi powinno charakteryzować się tego typu obuwie.

Dobór materiałów

Dobre buciki dla dziecka powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Najlepiej by głównym surowcem była skóra, która dostosowuje się do kształtu stopy, pozwala skórze oddychać, zapobiega nadmiernemu poceniu i ma właściwości antybakteryjne. Wszelkie sztuczne tworzywa mogą przyczynić się do powstawania otarć, podrażnień i być zbyt sztywne dla delikatnej stopy dziecka.

Elastyczna podeszwa

Dobrze skonstruowana podeszwa to podstawa butów zdrowotnych dla dzieci. Bardzo ważne, by zginała się w 1/3 długości, mierząc od palców. Ponadto powinna być antypoślizgowa, odpowiednio szeroka oraz o właściwościach amortyzujących wstrząsy.

Zapiętek

Stanowi bardzo ważny składnik obuwia profilaktycznego. Powinien być termoformowalny, odpowiednio długi i na tyle sztywny, by trzymać piętę w prawidłowym położeniu. Warto, by miał możliwość regulacji zapięcia.

Obcas Thomasa

To jeden z tych elementów, których nie znajdziesz w tradycyjnych butach dla dzieci. Jest to innowacja, która zapobiega rozwojowi wad stóp oraz pomaga leczyć te już zastane. W zależności od dolegliwości wyróżnia się tradycyjny obcas Thomasa oraz jego odwróconą wersję. Udogodnienie to, ukryte w podeszwie, nieco unosi dziecięcą stopę w zależności od występującej wady.

Wkładki

Buty profilaktyczne muszą umożliwiać włożenie do nich odpowiednich wkładek, jeśli lekarz uzna, że jest taka konieczność. Z kolei te wkładki, które już znajdują się w bucie powinny być wykonane z oddychających materiałów i posiadać zmiękczenia w newralgicznych miejscach, by zapobiegać odciskom i otarciom.

Wszystkie wymienione wyżej cechy znajdziesz w butach Memo, które powstały z myślą o wspieraniu dziecięcej stopy w prawidłowym rozwoju. Wybierając nasze obuwie, możesz być pewna, że sięgasz po produkt mający na uwadze dobro Twojej pociechy i jej zdrowy wzrost.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl