Wkładki ortopedyczne dla dzieci stosowane są w celu poprawy biomechaniki stóp dziecka oraz korygowania wszelkich nieprawidłowości w ułożeniu stóp. Są one nieinwazyjną metodą mającą na celu rozwiązywanie wielu różnych problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym stóp u najmłodszych. 

W naszym sklepie z butami dla dzieci znajdziesz wkładki ortopedyczne do butów dla dzieci Memo w dwóch różnych kolorach. Wybór danej wkładki dobrze jest skonsultować ze specjalistą. Wkładki ortopedyczne dla dzieci dostępne są w wielu rozmiarach, co zapewni bezproblemowe dobranie ich do numeru buta Twojego dziecka.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci Memo - główne zadania

Do głównych zadań wkładek ortopedycznych do butów dla dzieci Memo należą:

 • korygowanie koślawości stępów
 • korygowanie płaskostopia podłużnego oraz płaskostopia poprzecznego

Nasze wkładki ortopedyczne dla dzieci jako część systemu Memo są dostępne w różnych rodzajach i rozmiarach. Jeśli Twoje dziecko ma wskazania do wkładek ortopedycznych, dobierzesz je w takim samym rozmiarze jak obuwie Memo.

Regularne stosowanie wkładek ortopedycznych do butów dla dzieci wspomaga:

 • prawidłowe kształtowanie się sklepienia poprzecznego i podłużnego stopy,
 • supinację pięty, czyli korektę „uciekającej” pięty na zewnątrz, 
 • prawidłowe kształtowanie się stopy, co bezpośrednio wpływa na lepszą postawę całego ciała,
 • profilowanie tyłostopia i śródstopia.

Jak dobrać odpowiednią wkładkę?

Wielu rodziców zadaje pytanie: jaką wkładkę dobrać, gdy ściera się konkretna strefa w podeszwie diagnostycznej? Na samym początku należy określić rodzaj strefy. Wyróżniamy strefy normy, ryzyka i dużej dysfunkcji. Strefa normy (1) oznacza, że stopa jest zdrowa. Obuwie Memo spełnia wtedy funkcję profilaktyczną. Strefa ryzyka (2) wiąże się z zagrożeniem wadą, chorobą, a więc wskazaniem do zastosowania wkładek w szarym kolorze, których dobór zalecamy potwierdzić ze specjalistą. Strefa dużej dysfunkcji (3), (4) wiązać się może z obecnością wad stóp i/lub kolan. W ich przypadku należy skonsultować się ze specjalistą, aby dobrać wkładki w pomarańczowym kolorze, a także uważnie obserwować ścieranie się podeszwy. Strefa dużej dysfunkcji (5), (6), oznacza niezbędną konsultację ze specjalistą. Poszczególne strefy zostały doskonale opisane w naszym katalogu

Należy również pamiętać, że wkładkę Memo dobiera się według tego samego rozmiaru buta Memo, z czego wkładki ¾ są stopniowane na 3 sąsiednie rozmiary. Czym różnią się wkładki pomarańczowe pełne od ¾? Modele ¾ świetnie sprawdzą się przy sandałkach, ponieważ są dyskretniejsze w okolicy palców.

Jak dbać o wkładki Memo?

Aby wkładki ortopedyczne do butów dla dzieci Memo służyły Twojemu dziecku jak najdłużej i jak najlepiej, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami ich użytkowania i konserwacji. Oto one:

 • wkładki należy dokładnie włożyć do obuwia,
 • po zdjęciu obuwia należy je zostawić rozsznurowane, by wkładka mogła wyschnąć po całodniowym użytkowaniu,
 • w przypadku silnego przemoczenia wyjąć wkładki z obuwia i osuszyć w temperaturze pokojowej,
 • nie wolno wkładek suszyć na grzejnikach – spowoduje to trwałe odkształcenie lub rozklejenie,
 • nie wolno wkładek prać w pralkach – spowoduje to zniszczenie,
 • wkładki zabrudzone należy przetrzeć bawełnianą ściereczką lekko wilgotną z odrobiną mydła lub szamponu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl