Kolekcja Memo Active obejmuje specjalistyczne buty dla dzieci ze szczególnymi wymogami. W tej kategorii dostępne są produkty stworzone z myślą o potrzebach małych i dużych pacjentów zmagających się z poważnymi wadami stóp. Produkty te zostały zaprojektowane głównie dla osób ze zdiagnozowaną jednostką chorobową MPD, czyli Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Pacjenci tacy często borykają się ze spastycznością, osłabieniem mięśni, czy zaburzeniami równowagi. W tym przypadku konieczne okazuje się zastosowanie niestandardowych rozwiązań, zdecydowanie bardziej zaawansowanych technologicznie. Właściwie dopasowane obuwie może wspomagać korekcję wady, sprzyjać stabilizacji oraz pomagać w codziennym funkcjonowaniu. Czym wyróżniają się buty ortopedyczne z serii Memo Active? Dowiedz się więcej na temat tej wyjątkowej kolekcji!

Ortopedyczne buty dla dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym

Szczególnym elementem specjalistycznych butów dla dzieci, jest zapiętek uzupełniony wzmocnieniem w formie sztywników gorsetowych. Dzięki nim stopy otrzymują niezbędne podparcie w kluczowych miejscach. Chcąc maksymalnie dopracować konstrukcję, zastosowaliśmy także w bucie pasek dociągowy umożliwiający prawidłowe funkcjonowanie. Ten ostatni element może ponadto wspierać proces korekcji wady stóp i zapobiegać jej pogłębianiu się.

Buty dla dzieci z MPD zostały wykonane z naturalnej skóry wyróżniającej się wysoką jakością. To materiał zapewniający komfort dla stóp. Jest elastyczny i gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu zapobiega zapoceniu stóp. Skóra zastosowana do produkcji wyróżnia się doskonałą wytrzymałością, zatem specjalistyczne buty mogą służyć użytkownikom przez długi czas. Ponadto miękki materiał minimalizuje ryzyko występowania bolesnych otarć i podrażnień.

Chcesz podnieść komfort dziecka i wpłynąć na prawidłowy rozwój stóp? Wybierz właściwy rodzaj obuwia

Buty z kolekcji Memo Active zostały wyposażone w wygodne zapięcie. Sandałki posiadają rzepy, które umożliwiają bezproblemowe wkładanie i ściąganie butów ze stopy. Z kolei trzewiki ortopedyczne, jakie widzisz w tej kategorii, są wiązane, dzięki czemu zapewniają właściwą stabilizację.

Przygotowaliśmy szeroki wybór rozmiarów od 30 do 40, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania butów zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych z dziecięcym porażeniem mózgowym. Obuwie ortopedyczne jest wyprofilowane w specjalny sposób, aby zmniejszać ryzyko rozwoju deformacji stóp. Mają także wpływać na redukcję przykurczy i wykonywania niekontrolowanych ruchów. Mogą okazać się odpowiednim wyborem dla osób z MPD, ponieważ ich konstrukcja została przystosowana do niestabilnego sposobu chodzenia.

Poznaj szeroką ofertę sklepu internetowego Memo! Wybierz odpowiednie buty dla swojego dziecka

Specjalistyczne buty dla dzieci zostały stworzone z myślą o potrzebach osób ze zdiagnozowanym dziecięcym porażeniem mózgowym. Mogą jednak okazać się właściwym wyborem również dla pacjentów zmagających się z innymi problemami ortopedycznymi i nieprawidłowościami w rozwoju całego układu ruchu. Jednak zastosowanie obuwia dostępnego w tej kategorii powinno być poprzedzone specjalistyczną konsultacją.

W zróżnicowanym asortymencie naszego sklepu znajdziesz wyjątkowe obuwie dla dzieci. To modele będące unikalnym połączeniem wygody, bezpieczeństwa i atrakcyjnego designu. Tworząc kolejne projekty, eksperci brali pod uwagę przede wszystkim potrzeby osób, które będą korzystać ze stworzonych przez Memo produktów. W ten sposób powstały nie tylko specjalistyczne buty dla dzieci z MPD, ale także obuwie profilaktyczne oraz wyposażone w podeszwę diagnostyczną.

Jeśli chcesz kupić buty, które zapewnią Twojemu dziecku wygodę każdego dnia, doskonałą przepuszczalność powietrza, a także mogą stać się elementem działań profilaktycznych oraz pomóc w diagnozowaniu problemów zdrowotnych w obrębie stóp – zwróć uwagę na produkty dostępne w naszej ofercie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia podczas zakupów, zgłoś się do naszych doradców, a pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl