Zdrowe buty dla dzieci

Dobór butów dla dziecka stanowi dla wielu rodziców nie lada wyzwanie i problem. Rzeczywiście ofert jest wiele, a przeciętny rodzic bombardowany jest wyborem od butów niezwykle tanich, po najlepsze modele obuwia dziecięcego znanych marek. Wybór jest olbrzymi, ale rozsądek podpowiada, że buty nie są tym, na czym warto by oszczędzać pieniądze. Wpływają one bowiem na kształtowanie aparatu ruchu naszego dziecka.

Stabilizacja pięty

Ustabilizowanie pięty jest niezwykle ważne przede wszystkim w przypadku bucików do nauki chodzenia. Zwykle takie obuwie dla dzieci ma węższy tył i szerszy przód po to, by palce dziecka miały dostateczną swobodę ruchów, przy jednoczesnym podparciu pięty. W przypadku dzieci aktywnych stabilizacja pięty może pomóc w zapobieganiu niebezpiecznym kontuzjom.

Odpowiednia cholewka i podeszwa

Cholewka i podeszwa buta muszą być dobrane przede wszystkim pod kątem pory roku, w jakiej dziecko będzie używało bucików, a także powierzchni, po której będzie chodziło.

Materiały, które nie podrażniają

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa. Ta na jego stópkach wymaga szczególnej troski z naszej strony. Powinniśmy zatem zadbać o to, żeby materiały, z jakich wykonane są buty dla dziecka były w maksymalnym stopniu naturalne, hipoalergiczne i bezpieczne dla naszych pociech. Unikajmy sztucznych surowców, stawiajmy raczej na naturę. W przypadku materiałów dobrze również zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty, którymi może poszczycić się dany producent.

Dodatkowe wkładki

Wielu producentów bucików dziecięcych oferuje również specjalne wkładki. Są one często zalecane także przez ortopedów, jeżeli dziecko cierpi na jakieś schorzenia ortopedyczne lub wady postawy. W takich sytuacjach stosowanie wkładek może zniwelować pewne dolegliwości już w tak młodym wieku i pomóc w kształtowaniu poprawnej postawy i zachowań aparatu ruchu.

Solidne wykonanie obuwia dziecięcego

Bez wątpienia często tanie obuwie nie będzie satysfakcjonujące dla naszych dzieci. Niedoróbki, kiepskiej jakości szwy, które podrażniają, materiał, w którym dziecięca stopa niemiłosiernie się poci to tylko wierzchołek góry lodowej. Zdecydowanie powinniśmy stawiać na rozwiązania jakościowo znacznie lepsze, dedykowane najmłodszym i stworzone z myślą o dziecięcym świecie. Znajdziemy dziś nawet buty wykonywane w zakładach rzemieślniczych, szyte ręcznie wedle najlepszej wiedzy medycznej i z zachowaniem niezwykłej staranności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl