Buty profilaktyczne a ortopedyczne – Poznaj różnicę

Buty profilaktyczne a ortopedyczne – Poznaj różnicę

Stopy to dosłownie i w przenośni podstawa naszego organizmu. Ich prawidłowy rozwój warunkuje odpowiednią postawę całego ciała, decyduje o zdrowych stawach i kręgosłupie. Dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat, stopy dostały należyte wsparcie w postaci dobrych butów. Zwłaszcza bowiem małe stópki są w burzliwym okresie kształtowania się i każde niedopatrzenie może skończyć się problematycznymi wadami, które rzutują na całe funkcjonowanie układu kostno – stawowego. Tylko jakie obuwie będzie najlepsze dla kształtujących się dziecięcych stóp? W ostatnim czasie popularne stało się kupowanie butów zdrowotnych dla dzieci. Tylko co to określenie właściwie oznacza i czym różni się od obuwia profilaktycznego, korekcyjnego czy ortopedycznego. A może to synonimy tego samego określenia? Dzisiejszy artykuł rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

Czym jest obuwie profilaktyczne?

W sklepach obuwniczych mamy zatrzęsienie bucików dla dzieci. Ciężko spośród nich wybrać model, który wesprze prawidłowy rozwój dziecięcej stopy. Jeśli zależy Ci na tym, by zapewnić najlepsze wsparcie dla kończyn dolnych swojej latorośli, warto sięgnąć po buty profilaktyczne lub zdrowotne. Obuwie to wspiera prawidłowy wzrost stopy, dba, by noga nie przekrzywiała się, a dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba, umożliwia włożenie spersonalizowanej wkładki ortopedycznej.

Ten rodzaj buta został tak skonstruowany, by stanowić maksymalne wsparcie dla rosnącej stopy. Posiada więc sztywny zapiętek utrzymujący piętę na swoim miejscu. Dodatkowo elastyczna i odpowiednio gruba podeszwa zapewnia doskonałą amortyzację oraz zgina się tam, gdzie powinna. Obuwie profilaktyczne przeznaczone jest dla zdrowych dzieci, a jego zadaniem jest zapobieganie powstawaniu wad postawy i stóp.

Czym jest obuwie ortopedyczne?

Buty ortopedyczne dla dzieci z kolei ma na celu korygowanie już zaistniałych nieprawidłowości. Posiada specjalnie wyprofilowane wkładki i kształt buta, które niwelują istniejące wady i zapobiegają pogłębianiu. Tego typu obuwie przeznaczone jest również dla dzieci, u których wady są na tyle głębokie, że nie da ich się skorygować, ale maluch potrzebuje odpowiedniego wsparcia umożilwiającego mu prawidłowe funkcjonowanie.

Warto zaznaczyć, że buty ortopedyczne przepisywane są wyłącznie przez lekarza ortopedę i najczęściej wykonuje się je na zamówienie w sklepach medycznych. Absolutnie nie powinny być noszone przez zdrowe dzieci.

Buciki Memo należą do obuwia profilaktycznego, które troszczy się prawidłowy rozwój dziecięcych stóp. Nasze modele pełnią role profilaktyczną przed rozwojem wad postawy, płaskostopiem i innymi problemami ortopedycznymi. Sprawdzą się idealnie jako pierwsze buty Twojego dziecka i każde kolejne. Do każdego modelu od rozmiaru 22 można zaimplementować wkładkę ortopedyczną w razie wskazania, a buty Memo zyskują wtedy funkcję korekcyjną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl