Idealna poduszka ortopedyczna – jaki model wybrać?

Idealna poduszka ortopedyczna – jaki model wybrać?

Poduszki ortopedyczne zyskują na popularności, a wszystko za sprawą ich wyjątkowych właściwości prozdrowotnych. Ich podstawową rolą jest zapewnienie naszemu ciału prawidłowego podparcia w okolicach szyi oraz ramion, a co za tym idzie uzyskania anatomicznej pozycji podczas snu. Idealnie dopasowana poduszka ortopedyczna pozwala odciążyć i rozluźnić mięśnie szyi oraz karku, ale również zapewnić delikatny naciąg kręgów oraz dysków międzykręgowych. Właściwa postawa podczas snu pozwala nam zyskać lepsze ułożenie kręgosłupa, a wraz z nim bardziej efektywny i prozdrowotny wypoczynek. Qmed Comfort oferuje w swoim asortymencie wiele ciekawych wariantów do wyboru – jak dobrać swój ideał?

U kogo sprawdzi się poduszka ortopedyczna?

Każdy z nas może docenić walory poduszki ortopedycznej, bowiem pozwala ona uzyskać wyjątkowy komfort oraz wygodę podczas wypoczynku. Dzięki niej możemy niwelować napięcia, lepiej spać i skutecznie się relaksować, czego efektem jest lepsze samopoczucie, poprawa koncentracji, większa odporność na stres i wyższa wydajność. Poduszki ortopedyczne szczególnie wspomóc mogą osoby cierpiące na zespoły bólowe kręgosłupa, szyi i głowy, zespoły przeciążeniowe kręgosłupa, migrenowe bóle głowy, dyskopatie napięciowe, bezdech senny czy zaburzenia snu.

Model idealny – jak wybrać?

Ponieważ poduszka ortopedyczna ma wspomóc nasze ciało w utrzymaniu prawidłowego ułożenia podczas snu musi być do nas dopasowana, ale i komfortowa podczas użytkowania. W pierwszej kolejności należy zatem zastanowić się nad tym, jaka pozycja podczas snu jest dla nas najbardziej wygodna.

Osoby śpiące na boku docenią walory poduszek wyprofilowanych w okolicach szyi, co pozwoli uzyskać neutralną pozycję, a przestrzeń pomiędzy barkiem i kręgosłupem będzie przez nie doskonale wypełniona. Miłośnicy snu na plecach zdecydowanie lepiej wyjdą na zakupie miękkich i nieco niższych wariantów poduszek ortopedycznych. Tym sposobem wyprofilowane wycięcie pozwoli utrzymać głowę w komfortowej pozycji, pozwalającej na prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Dla osób ceniących sen na brzuchu najlepszą opcją będzie poduszka w formie gwiazdy, niemniej warto mieć na uwadze, że ta pozycja podczas wypoczynku nie służy kręgosłupowi najlepiej.

Dobierając idealny model poduszki powinniśmy zwrócić również uwagę na nasz wzrost, wagę ciała, ale i szerokość barków (od podstawy szyi do kości ramiennej). Osoby z szerokimi barkami, bardziej postawną budową i większą masą ciała docenią walory jakie dają poduszki wyższe– te grubsze, z kolei osoby drobniejsze, o mniejszej masie i szerokości barków, zdecydowanie bardziej skorzystają na modelach niższych.

Dokonując wyboru poduszki Qmed można mieć pewność, że wykonana jest ona z wysokiej jakości materiałów – pianki z pamięcią, stworzonej dla perfekcyjnego dopasowania do ciała. Poszczególne modele dopracowane są w każdym detalu, posiadają ergonomiczny design, który pozwala cieszyć się komfortowym wypoczynkiem każdej nocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl