Jak dbać o letnie obuwie dziecięce - na co zwrócić uwagę?

Jak dbać o letnie obuwie dziecięce - na co zwrócić uwagę?

Wysokiej jakości obuwie to inwestycja w zdrowie stóp i komfort codziennego użytkowania. Aby spełniały swoje zadanie najlepiej jak to możliwe, warto zadbać o ich doskonałą formę poprzez odpowiednią pielęgnację, przechowywanie i odpowiedzialną higienę. Letnie buciki dla dzieci stanowią niezwykle ważny element wpływający na rozwój małych stóp, dlatego troska o nie zaprocentuje wygodą noszenia oraz prawidłowym wzrostem i postawą najmłodszych. 

Przechowywanie letniego obuwia dziecięcego i dbałość o ich higienę

Sposób, w jaki przechowujemy buty wpływa na ich stan estetyczny, ale również ma spory udział w tym, jak oddziaływać będą one na rozwój małej stopy. Obuwie dziecięce, szczególnie po dłuższym użytkowaniu lub np. przemoknięciu najlepiej jest umieścić w przewiewnym miejscu. Tym sposobem buciki będą mogły porządnie wyschnąć, zachowując doskonały stan. Dobry sposobem na zachowanie świeżości jest przecieranie ich wnętrza chusteczkami dla niemowląt po każdorazowym użyciu.

Podczas przechowywania nie należy butów dziecięcych wciskać pomiędzy inne, przygniatać ich bądź upychać po szafkach. Unikanie wszelkich okoliczności, w których obuwie może ulec deformacji sprawi, że pozostaną one zdrowymi butami dla dzieci na długo. Uszkodzone lub odkształcone trzewiki, sandały itp. mogą bowiem zamiast wspomagać, poważnie zaszkodzić. 

Rzepy w idealnym stanie

Obuwie na rzepy to niesamowita wygoda dla dzieci, jednak kluczowe jest w nich dbanie o doskonały stan zapięć. Rzepy mają to do siebie, że lubią zbierać niepotrzebne zanieczyszczenia, kłaczki itp. co osłabia ich funkcję, dlatego konieczne jest regularne kontrolowanie ich czystości.

Buciki dziecka w bagażu

Wakacje i wyjazdy to wiele przyjemności, ale i obowiązki, w tym pakowanie wielu niezbędnych rzeczy, a wśród nich butów. Podobnie jak podczas codziennego przechowywania, również w podróży, zapakowane w walizce obuwie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Ten ważny, ale jednak zajmujący najwięcej miejsca element garderoby najczęściej wrzucamy na samo dno bagażu. Niestety, pod wpływem ciężaru odzieży, kosmetyków, akcesoriów i innych gadżetów, buty mogą ulegać uszkodzeniu i deformacji.  Aby zapobiec temu stanowi rzeczy, warto obuwie dobrze przygotować. W pierwszej kolejności najlepiej jest zmienić powyższą zasadę i umieszczać obuwie bardziej na wierzchu. Co więcej, już pakując się na wyjazd, idealnie jest solidnie wypełnić buciki np. wkładając do nich skarpety lub miękkie, niewielki przedmioty. Tym sposobem obuwie pozostanie w doskonałym stanie!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl