Jak nauczyć dziecko sznurować buty ?

Jak nauczyć dziecko sznurować buty ?

Nauka wiązania butów nie jest najłatwiejsza dla dzieci, jednak nie oznacza wcale, że powinna sprawiać ogromne trudności. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych metod, które pomogą dziecku nauczyć się sznurowania butów tak, aby nauka przebiegania przebiegała szybkie i sprawnie.

WYKORZYSTAJ WIERSZYK UŁATWIAJĄCY NAUKĘ SZNUROWANIA

Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę, dlatego doskonałym pomysłem do nauki wiązania butów jest wykorzystanie wierszyka:
„Były sobie dwie myszki Miki i Piki. Miały długie ogonki…” – dziecko trzyma w dłoniach obydwa sznurowadła.
„…Zamieniły się miejscami” – następnie krzyżuje obydwie sznurówki.
„Jedna myszka weszła do norki”- dziecko wkłada jeden koniec sznurowadła w utworzone dziurki.
„Druga ją zamknęła” – zaciska supeł.
„Druga ją okrążyła i wystawiła swoje” dziecko owija sznurówkę dookoła uszka i przez otwór wypycha drugą sznurówkę.
„Przyszedł kot, złapał myszki za uszy i wyciągnął z norki” – dziecko łapie palcami za oba uszka, następnie zaciska obydwa sznurowadła.

NAUCZ WIĄZANIA SZNUROWADŁA ZA POMOCĄ SZABLONU

Kolejną metodą nauki wiązania sznurowadeł jest wykorzystanie szablonów, które dostępne są w Internecie. Można je wydrukować, a następnie przykleić na tekturę. Aby znaleźć szablony wystarczy wpisać wyszukiwarkę hasło: szablon do wiązania sznurowadeł.

UCZ ZA POMOCĄ METODY USZY KRÓLICZKA

Metoda „uszy króliczka” to jeden z najłatwiejszych sposobów. Wiązanie butów porównaj dziecku do uszu tego przemiłego zwierzęcia. Zacznij od złożenia każdego końca sznurówki w ucho króliczka, a następnie przytrzymaj sznurówkę w obydwu dłoniach kciukiem, a palcem wskazującym. Następnie skrzyżuj uszy króliczka tak żeby uszy tworzyły literkę X albo krzyżyk. Przełóż dolne uszko przez górne, dzięki temu powstanie węzeł i pociągnij za dwa uszka.

POKAŻ DZIECKU TUTORIAL NA YT

Jeśli żadna z powyższych metod nie odpowiada Wam, pokaż dziecku tutorial na Youtube, jest tam wiele udostępnionych filmów, które przeprowadzą Was przez naukę wiązania sznurowadeł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl