Jak wybrać buty dla dziecka?

Jak wybrać buty dla dziecka?

Buty stanowią podstawowy element codziennego ubioru, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wbrew pozorom to, jakie obuwie wybieramy dla naszych pociech, znacząco przekłada się na ich rozwój oraz komfort życia w przyszłości. Mówi się, że około 80 proc. dorosłych odczuwa różnego rodzaju dolegliwości stóp, które spowodowane są w większości złym obuwiem noszonym w dzieciństwie. W związku z tym nasuwa się szereg dodatkowych pytań. Jak wybrać zdrowe buty dla dziecka? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiedzi na te pytania, przedstawiamy w naszym najnowszym poradniku.

 

Zdrowe buty dla dziecka

Istnieje wiele czynników, które pozwolą wybrać zdrowe buty dla dziecka, zapewniające prawidłowy rozwój stopy. Najważniejsze z nich wskazaliśmy poniżej.


Po pierwsze: sprawdź czubki butów
Żeby zapewnić stopie odpowiednią motorykę, czubki butów dla dzieci powinny być szerokie i wysokie. Dzięki temu dzieci swobodnie poruszają palcami i nie czują dyskomfortu podczas chodzenia.


Po drugie: wybierz nowe buty
Fakt, że dzieci szybko rosną sprawia, że chętnie sprzedajemy ich ubrania i buty. Należy
jednak pamiętać o tym, że każde obuwie dostosowuje się do indywidualnych cech
stóp. Z tego powodu noszenie butów poprzedniego właściciela,
może zaburzyć prawidłowy rozwój stopy.


Po trzecie: materiał i jego znaczenie
Dzieci, szczególnie w pierwszych latach swojego życia, są niezwykle energiczne. Skaczą, kopią różne przedmioty, biegają i wykonują wiele innych czynności, w których jakość buta może odgrywać bardzo ważną rolę. Obuwie, a dokładniej jego materiał, powinien zostać dostosowany do warunków, w których są używane. Pochłanianie potu jest szczególnie istotne u energicznych dzieci, ponieważ nawet mała wilgoć może doprowadzić do grzybicy. Skóry naturalne będą zatem najlepszym rozwiązaniem.

 

O czym jeszcze pamiętać podczas zakupów?

Zdrowe buty dla dzieci są przede wszystkim lekkie i nie utrudniają codziennego chodzenia. Materiał powinien być wysokogatunkowy, aby stopa mogła swobodnie pracować. Wszystkie wskazówki, które wymieniliśmy z pewnością, pozwolą na zakup odpowiedniego obuwia dla Waszych pociech.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl