Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka?

Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka?

Stopy dziecka zmieniają się w takim samym tempie jak jego budowa ciała. Rozwijają się nawet do 15 roku życia, dlatego tak ważne jest to, aby już od dzieciństwa dokonywać świadomych i przede wszystkim bezpiecznych dla jego zdrowia zakupów. Nieodpowiednie obuwie może nie tylko doprowadzić do wad stóp ale również wad postawy, które znacząco utrudniają dorosłe życie. Zatem kiedy warto kupić pierwsze buty dla dziecka i czym kierować się podczas poszukiwań? Kilka cennych wskazówek znajduje się poniżej.

Optymalny wiek dla pierwszych butów

Przeważnie dzieci zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki między 11 a 13 miesiącem życia. Wszystko odbywa się metodą prób i błędów. Nie potrafią stabilnie stawiać nóg, więc ustawiają stopy na każde strony i  a żeby zachować równowagę, trzymają się mebli i ścian. Skaczą, kopią i potykają się o różne przedmioty. Z tego względu już na tym etapie należy zadbać o ich maksymalne bezpieczeństwo. Odpowiednie buciki dla dzieci nie tylko usztywnią stopę w stawie skokowym, ale również ochronią przed ślizganiem się i uszkodzeniami mechanicznymi. 

Pierwsze buty: jak je wybrać? 

W początkowych latach życia dziecka powinniśmy pamiętać o tym, że stopy do prawidłowego rozwoju potrzebują stabilizacji w stawie skokowym z równoległą możliwością zgięcia stóp w tak zwanym balu stopy. Z tego względu, powinniśmy dobrać tak rozmiar aby buty były idealnie dopasowane, można wsiąść pod uwagę niewielki zapas max. 0,7 mm na długości butów:

 

  • Istnieje wiele modeli butów, które dedykowane są do nauki chodzenia. Istotne jest jednak to, aby pamiętać o tym, aby  w tym okresie nie powinny mieć diagnostycznej podeszwy i nie miały sztucznego materiału. Świetnym przykładem obuwia dla najmłodszych jest kolekcja Memo Baby, które za sprawą swojej profesjonalnej budowy pełni podstawową funkcję profilaktyczną. Zastosowany materiał odprowadza wilgoć, posiada odpowiednie zapięcia i elastyczną podeszwę. 

 

Powyższe czynniki z pewnością pozwolą zadbać o prawidłowy rozwój stóp małego dziecka i brak schorzeń w przyszłości. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl