Jakie buty dla przedszkolaka?

Jakie buty dla przedszkolaka?

Odpowiednie buciki to ważny element przedszkolnej wyprawki. To w nich dziecko spędzi prawie pół swojego dnia, muszą być więc wygodne, odpowiednio dopasowane, a jednocześnie bezpieczne i sprzyjające prawidłowemu rozwojowi stopy. Najczęściej wybieramy obuwie między modelami wsuwanymi, na rzepy a sznurowanymi. Jednak które będą dla naszej pociechy najlepsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Buty na rzepy – 100% wygody

Buty na rzepy to jedno z lepszych rozwiązań dla przedszkolaków. Łatwo je założyć i zdjąć, maluchy więc bez problemu sobie z nimi poradzą. Na rynku można znaleźć znakomitej jakości obuwie na rzepy, czego znakomitym przykładem są buciki Memo. Odpowiednio wyprofilowane, zapewniające stopom naturalne ułożenie, a do tego wspierające staw skokowy, stanowią świetny wybór dla wiecznie ruchliwych przedszkolaków. Rzepy dają również możliwość odpowiedniego dopasowania buta do stopy, co gwarantuje większą stabilność. Sprawdzają się także przy wysokim podbiciu, nadwadze czy szerokiej stopie.

Buciki wsuwane

Buty wsuwane pozbawione są zapięć, sznurowadeł czy rzepów. Czasem posiadają gumkę, która utrzymuje je na stopie. Są wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu. Z ich założeniem poradzą sobie nawet najmłodsze dzieciaki. Jednak minusem tego typu obuwia jest brak stabilizacji dla stopy oraz trudność z dobraniem odpowiedniego rozmiaru. By bucik był bowiem wygodny i trzymał się na stopie powinien być idealnie dopasowany, o co czasem trudno, w przypadku kilkulatka.

Obuwie sznurowane

Z jednej strony buty sznurowane będą najbardziej stabilne ze wszystkich proponowanych modeli. Z drugiej strony sama konieczność ich sznurowania jest ich dużą wadą. Dzieci w przedszkolu bowiem często ściągają buty, a same rzadko potrafią je zasznurować. Dokłada to więc pracy paniom przedszkolankom. Ponadto zbyt ciasno zawiązane buciki mogą utrudniać dopływ krwi do stopy, co jest niekorzystne dla zdrowia dziecka, a czasem ciężko wyczuć jak mocno je zasznurowaliśmy. Kolejna wada to ryzyko przypadkowego rozwiązania się butów i przewrócenia się dziecka przez nadepniecie na sznurówkę. Rozwiązaniem tego problemu może być tutaj model łączący w sobie oba rodzaje wiązania, czyli i sznurówki, i rzepy. Wówczas rzep może posłużyć jako zabezpieczenie, którym przymocujemy sznurowadła, zapobiegając ich rozwiązywaniu.

Co wybrać?

Jakie więc buty dla przedszkolaka będą najlepsze? Jak widać, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Najlepszym wyborem wydają się być buty na rzepy, wszystko jest jednak kwestią indywidualnego dopasowania modelu do dziecka. Najważniejsze, by bucik był wygodny, w odpowiednim rozmiarze i przyjazny stopie nawet po całym dniu noszenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl