Kula wibracyjna do masażu - sprzęt terapeutyczny dla… Pracusia!

Kula wibracyjna do masażu - sprzęt terapeutyczny dla… Pracusia!

Jesteśmy przyzwyczajeni do sprzętu rehabilitacyjnego projektowanego z myślą o osobach, które doświadczają dysfunkcji aparatu ruchu. Ich możliwości  do wykonywania poprawnych ruchów są ograniczone i wymagają wsparcia lub lub wręcz prowokowania partii mięśni czy układu kostnego do wzmożonej pracy. 

Fizjoterapeuci myśląc z troską o ćwiczeniach dla takich podopiecznych przygotowali całe serie aparatów wspierających aktywność. Tym razem jest jednak odwrotnie. Kula wibracyjna do masażu została zaprojektowana i jest adresowana do osób, które nie mają problemu z poruszaniem się - a bywa że to wzmożony ruch i intensywne ćwiczenia powodują u takich osób ból mięśni po treningu. Zadaniem kuli nie jest wspieranie w ćwiczeniach ale łagodzenie skutków ćwiczeń. 

Jak działa Qmed - Kula wibracyjna do masażu?

Działanie kuli to precyzyjny masaż terapeutyczny o zwielokrotnionym efekcie. Wibracje kuli działają w obrębie mięśni szkieletowych, powięzi i skóry. Dobroczynne drgania rozchodzą się w tkance i działają jak zwielokrotniony masaż mobilizujący. Mięsień poddany wibracji generuje odruchową reakcję podtrzymania skurczu, a jednocześnie rozluźniają się jego antagoniści. Jest to tak zwany toniczny odruch wibracyjny (TVR Tonic Vibration Reflex). Dzięki efektowi TVR dochodzi do pobudzenia miejscowego i ogólnoustrojowego krążenia krwi, zwiększa się utlenowanie mięśni, podnosi temperatura tkanek  i poprawia metabolizm mięśniowy. 

W jakich dolegliwościach pomaga Qmed  - Kula wibracyjna?

Opisane procesy wywołane przez kulę masującą Qmed pozwalają wpływać bezpośrednio na następujące dolegliwości:

  • łagodzą bolesne skurcze mięśni po intensywnych ćwiczeniach (DOMS - zespół opóźnionego bólu mięśniowego po treningu)
  • rozluźniają napięcie w mięśniach
  • zwiększają czas wytrzymałości i wydajności mięśni, zwiększają zakres ruchomości stawów kończyn
  • poprawiają sprawność nerwowo-mięśniową.

Komu z pewnością przyda się Qmed - Kula wibracyjna do masażu?

Masaż wibracyjny, dzięki szerokiemu spektrum działania, polecany jest sportowcom i trenującym intensywnie na siłowniach. Bywa wykorzystywany w ośrodkach sportowych, salonach SPA a nawet w ośrodkach leczenia bólu. Jest to też niezawodna metoda na poprawę dobrostanu osób pracujących w trybie długiego siedzenia w jednej pozycji np. przy komputerze lub za kółkiem kierownicy. Qmed Kula wibracyjna do masażu pomaga łagodzić napięcia mięśni nadgarstków, pleców lub barków. To wyjątkowa propozycja na prezent dla bliskiej osoby zmagającej się z tego typu dolegliwościami. Ze względu na swoje wygodne rozmiary i łatwą obsługę będzie trafionym podarunkiem zarówno pod Bożonarodzeniową choinką jak i na inne rodzinne okazje, imieniny czy walentynki. 

Łatwy i wygodny sposób użycia

Qmed - Kula wibracyjna do masażu jest dostępna w wygodnym rozmiarze i wadze (360g) wraz z kablem ładowarki i workiem ułatwiającym samodzielny masaż np. pleców czy barków. Czas pełnego ładowania urządzenia to 2 do 4 godzin. Czas pracy przy maksymalnej prędkości wynosi 60 minut (6 cykli po 10 minut). Kula wibruje w trzech prędkościach masujących: 2000 rpm, 4000 rpm oraz 6000 rpm. Temperatura pracy silnika to maksymalnie 65°C. Produkt można ładować dowolnym adapterem/zasilaczem ładującym o napięciu od 3,7V do 5,0V np. ładowarką do telefonu komórkowego, mobilnym power bankiem, przez laptop lub komputer stacjonarny. Serdecznie zapraszamy na zakupy do sklepu Memo - Qmed Kula wibracyjna do masażu to jeden z najpopularniejszych sprzętów rehabilitacyjnych wspierających osoby aktywne fizycznie i pracujące w męczącej, jednostajnej pozycji. 

https://memoinfo.pl/pl/p/Qmed-Kula-wibracyjna-do-masazu-Vibrating-Ball/581

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl