Mama, joga, ja i mata

Mama, joga, ja i mata

Joga to nie tylko asany, ale przede wszystkim świetna zabawa. Dzieci w towarzystwie rodziców z pewnością z większą chęcią zgłębią tajniki pozycji zwierząt, niezwykłych figur czy mitycznych postaci. Pies z głową w dół czy drzewo to nie lada gratka dla małych odkrywców. Poza oczywistymi walorami wpływu aktywności na zdrowie i samopoczucie, joga może mieć również wiele dodatkowych zalet, które w połączeniu z bezcennym czasem razem, stworzą idealny sposób na spędzanie wolnych chwil. Dlaczego warto wybrać jogę? Jak zmotywować malucha do tej formy ruchu?

O znaczeniu ćwiczenia jogi wspólnie z dzieckiem

Dzieci bardzo szybko się nudzą, dlatego warto szukać dla nich ciekawych wyzwań, które pozwolą im się rozwijać na wielu płaszczyznach. Wspólna zabawa jaką może być joga to doskonały sposób na wprowadzenie do codziennych rytuałów pozytywnej energii. Kreatywne podejście do poszczególnych asan, pozwoli najmłodszym znaleźć ciekawe zajęcie, które jednocześnie pozytywnie wpłynie na ich radzenie sobie z emocjami.

Praktyka jogi z dzieckiem nie wpływa jedynie na jego większą elastyczność, ale pomaga także zintegrować rodzinę. Każde kolejne spotkanie na macie to gwarancja ciekawie spędzonego czasu. Joga to nieocenione wsparcie rozwoju dzieci i dorosłych. Poprawia naszą pamięć, redukuje stres, zwiększa naszą samoocenę, wpływa korzystnie na postawę ciała, wspiera kontrolowanie oddechu, a poprzez wspólną zabawę jest niezapomnianym czasem.

Mata to ważny atrybut ćwiczeń

Doskonałym sposobem na rozpoczęcie przygody z jogą jest zakup maty dla dziecka. Ćwiczenia przeprowadzane w domowym zaciszu mogą zyskać dzięki niej zupełnie nowy wymiar. Mata dopasowana do aktywności jaką jest joga zapewnia niezwykłą wygodę podczas wspólnych treningów, a przy tym jest niebywale praktyczna. Wykonywanie asan na kocu czy podłodze nie jest zbyt komfortowe, a przy tym może być niebezpieczne. Dzięki macie, każdy trening jogi zyskuje na jakości, większej płynności ruchów i jest po prostu przyjemniejszy – i dla mamy i dla dziecka.

Dzieci lubią rekwizyty, które pozwalają im się mocniej angażować w aktywności

Nie da się ukryć, że dzieci to niebywali gadżeciarze. Wielu najmłodszych chętniej wybiera określone zajęcia, gdy mogą mieć do nich odpowiednie rekwizyty. To właśnie dzięki nim mogą łatwiej wczuć się w rolę i zacząć oddawać się nowej pasji z większym zaangażowaniem. Ofiarowując maluchowi jego własną matę do jogi, pomagamy mu poczuć się niczym prawdziwy jogin, co ułatwi zaszczepienie tej niesamowitej aktywności od najmłodszych lat.

Ciekawość i chęć poznawania nowych doświadczeń w okresie dzieciństwa warto wykorzystać, dlatego dla zwiększenia motywacji inwestycja w matę Qmed Baby Yoga może okazać się najlepszym wyborem z możliwych. Towarzyszenie mamie podczas ćwiczeń pozwoli wspaniale spędzić czas – szczególnie w szaroburym okresie jesieni i w zimowe wieczory, kiedy dzieciom brakuje aktywności psychoruchowych. Dla dodania atrakcyjności zabawie w jogę, świetnym uzupełnieniem maty będzie komplet kart do losowania pozycji jogicznych, z którymi każde dziecko z większą ochotą przyjmie wyzwanie. Ruch w postaci ćwiczeń jogi to zdecydowanie dobry wybór dla mamy i dziecka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl