Masaż stóp - recepta na zdrowie i przyjemność dziecka w każdym wieku

Masaż stóp - recepta na zdrowie i przyjemność dziecka w każdym wieku

Często można spotkać się z opinią, że rozwój człowieka zaczyna się od stopy. Zarówno w wymiarze ewolucyjnym, jak i indywidualnego rozwoju każdej osoby, ten narząd ruchu pełni kluczową rolę. Od chwili pierwszych ruchów stopą, do samodzielnego pokonywania wielokilometrowych tras - odpowiednia jej stymulacja jest niezbędna dla zdrowia całego układu ruchu człowieka.

Masaż stóp to nie tylko bardzo przyjemny sposób na relaks, ale również postępowanie, za którym idzie szereg korzyści dla zdrowia. To sposób na łagodzenie nerwobóli i zniwelowanie napięcia mięśni oraz poprawę krążenia krwi, a według niektórych teorii także stymulację punktów refleksyjnych odpowiadających za pracę poszczególnych narządów wewnętrznych. Jak przyjemna i potrzebna jest to procedura najlepiej świadczy bogactwo akcesoriów do masażu, które są dostępne na rynku, takich jak piłeczki, mini rollery i maty. Jednym z najbardziej uniwersalnych i efektywnych produktów do masażu stóp jest Bubble Mat, czyli mata bąbelkowa.

Bubble Mat - jak to działa?

Bubble Mat to mata wykonana ze specjalnej, elastycznej pianki z zachowaniem odpowiednio zaplanowanych nierówności, które imitują naturalne podłoże, jakim są w przyrodzie np. kamienie, szyszki czy gałęzie. Podczas chodzenia po niej dochodzi do:

  • Intensywnego zmniejszenia zmęczenia stóp.
  • Zapobiegania wadom czynnościowym kończyn dolnych.
  • Relaksacji mięśni stopy i okolic łydki.
  • Ćwiczenia korekcyjnego kończyn dolnych.
  • Poprawy krążenia łydki.

Bubble Mat to akcesorium, które pokocha każdy maluch szukający doświadczeń sensorycznych podczas swoich codziennych zabaw w domu  żłobku czy w szkole. Może być wykorzystywana do przyjemnych i pożytecznych  wspólnych zabaw dla całej rodziny. Dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji mata ta sprawdzi się zarówno jako sposób do stymulowania stóp u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, wykonują pracę stojącą, jak i u użytkowników, którzy dużo chodzą ćwiczą lub tańczą.  Wszystkie powyższe stymulacje i relaksacje  możemy osiągnąć nie tylko spacerując po całej macie, ale też kładąc się na niej plecami, co prowadzi do rozluźnienia zmęczonych mięśni.

Bubble Mat - atuty

Bubble to specjalnie zaprojektowany, uniwersalny produkt, który cechuje wiele zalet:

  • Przystosowanie dla użytkowników w każdym wieku - ćwiczenia z Bubble Mat mogą zacząć już maluchy dopiero ćwiczące samodzielne przemieszczanie, a dołączyć do nich mogą osoby w każdym wieku.
  • Kompaktowa, składana konstrukcja - ułatwia przechowywanie i transport.
  • Łatwość w utrzymaniu - po ćwiczeniach wystarczy przetrzeć matę wilgotną ścierką z łagodnym detergentem.
  • Uniwersalność zastosowania - szerokie spektrum zastosowania maty daje gwarancję, że ten wydatek przyniesie korzyść całej rodzinie.
  • Medyczne atestowanie - dzięki specjalistycznym badaniom, jakie przeszła Bubble Mat, można mieć pewność, że jest to produkt bezpieczny i sprzyjający zdrowiu.

Memo - zdrowe obuwie dla dzieci oraz wsparcie zdrowia dziecięcych stóp

Memo to marka, która wszechstronnie podchodzi do zdrowia stóp swoich małych użytkowników. W odpowiedzi na ich potrzeby, w naszej ofercie pojawiła  się Bubble Mat, która podczas zabaw i ćwiczeń ma za zadanie w przyjaznej formie dostarczyć doświadczeń sensorycznych. Nasza oferta to nie tylko bardzo przydatne sprzęty do ćwiczeń, masażu i relaksu, ale również starannie wykonane obuwie profilaktyczno-diagnostyczne oraz wkładki dla dzieci. Klientom oferujemy pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru i modelu butów. Spośród bogatej oferty obuwia na wszystkie pory roku o  ciekawym wzornictwie i różnorodnej  kolorystyce są też buty przeznaczonego dla dzieci ze szczególnymi potrzebami korekcyjnymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl