Mierzenie dziecięcej stopy – mówimy jak!

Mierzenie dziecięcej stopy – mówimy jak!

Zanim wybierzesz się z dzieckiem do sklepu, by kupić mu nowe buciki, warto wcześniej zmierzyć małą stópkę. Nawet jeśli dokonujecie zakupu w sklepie stacjonarnym, taki pomiar może się przydać. Maluch bowiem nie zawsze zasygnalizuje Ci, czy obuwie jest odpowiednio dobrane. Jeśli natomiast kupujesz buty przez Internet, takie pomiary to podstawa trafnego wyboru. Dowiedz się jak, prawidłowo zmierzyć dziecięcą stopę, by wybrać buciki idealnie dopasowane dla Twojej pociechy.

Dziecięca stopa bardzo szybko rośnie. Czasem buty trzeba wymieniać co kilka miesięcy. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola długości. Bez niej możemy nie zauważyć, że obuwie naszego malucha stało się za ciasne. Oto najważniejsze zasady, których należy się trzymać przy dokonywaniu prawidłowego pomiaru.

Mierz zawsze obie stopy

Nigdy nie jest tak, że obie stopy są idealnie równe. Zazwyczaj jedna z nich jest większa. Trzeba więc zmierzyć obie, a rozmiar obuwia dobierać do tej większej. Pamiętajmy też, by kupować buty o 7 – 9 mm dłuższe, co gwarantuje swobodę poruszania, a w razie konieczności możliwość założenia grubszych skarpet.

Sposób I: linijka

Linijka to najpowszechniejszy sposób mierzenia dziecięcych stóp. Można także wykorzystać do tego centymetr. Najważniejsze jest, żeby przy każdym pomiarze dziecko stało w lekkim rozkroku z ciężarem ciała rozłożonym równomiernie na obie stopy. Najlepiej jest postawić pociechę przy ścianie z plecami i piętami przylegającymi do niej. Maluch powinien stać na kartce, na której zaznaczymy długopisem czy ołówkiem najdalej wysunięty punkt stopy. Niekoniecznie musi to być paluch, czasem drugi palec jest dłuższy. Następnie mierzymy odległość od początku kartki do wyznaczonego punktu z pomocą linijki lub centymetra.

Sposób II: miarka

W sklepach można również znaleźć specjalistyczne miarki ułatwiające mierzenie stopy. Działają one na zasadzie suwmiarki. Dziecko wkłada w nie stopę, a my przesuwamy wskaźniki, które wyznaczają najdalej wysunięte punkty. W ten sposób uzyskujemy rzetelny wynik.

Sposób III: obrys stopy

Trzecim, polecanym sposobem mierzenia dziecięcej stopy jest wykonie jej obrysu. Jednak trzeba pamiętać, by dokonując go, trzymać długopis czy ołówek prostopadle do kartki. Dziecko musi też stać prosto, a ciężar ciała powinien być równomiernie rozłożony na obie stopy.

Skoro teraz już wiesz, jak zmierzyć stopę Twojej pociechy, wystarczy wykonać pomiar i wybrać idealne buty dla Twojego malucha. Wśród modeli Memo z pewnością znajdziesz najlepszą wersję, a precyzyjna tabela rozmiarów pomoże Ci precyzyjnie dobrać wielkość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl