Obcas Thomasa – co to jest i dlaczego jest taki ważny?

Obcas Thomasa – co to jest i dlaczego jest taki ważny?

Wyjątkowe działanie obuwia z obcasem Thomasa

Na czym polega skuteczność butów z obcasem Thomasa? Ich unikalna konstrukcja pozwala zmienić obciążenie w strefach wzrostowych kończyny dolnej dla zachowania odpowiedniej równowagi, co w efekcie zapewnia prawidłową postawę stóp i kolan dziecka. Wysokość obcasa uzależniona jest w głównej mierze od wieku oraz wzrostu pociechy.

Specjalistyczne obuwie korekcyjne Memo z obcasem Thomasa

Wyjątkowe obuwie profilaktyczne dla dzieci z kolekcji Memo wyposażone jest w unikalną podeszwę z obcasem Thomasa. To specjalistyczne rozwiązanie zalecane jest dzieciom z podejrzeniem lub ryzykiem koślawości stóp oraz kolan. Skutki noszenia butów korekcyjnych z obcasem Thomasa są po pewnym czasie wyraźnie widoczne. W zależności od wieku oraz tempa wzrostu dziecka, pozytywne rezultaty pojawiają się mniej więcej po kilku lub kilkunastu miesiącach.

Obcas Thomasa nie jest jednakże uniwersalnym rozwiązaniem profilaktycznym. Nie służy dzieciom cierpiącym na szpotawe ustawienie kolan lub stóp oraz dzieciom, u których wada ta została skorygowana, jednakże nie jest jeszcze ustabilizowana.  W takich przypadkach, odpowiednim rozwiązaniem jest obuwie z odwróconym obcasem Thomasa. W celu wykluczenia szpotawości lub tendencji do niej, zalecamy konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Unikalne technologie w obuwiu dziecięcym Memo

Obuwie profilaktyczne dla dzieci Memo zostało stworzone z wykorzystaniem specjalistycznych, unikalnych technologii. Dzięki temu jest ono pozbawione powszechnie spotykanych w obuwiu dziecięcym cech konstrukcyjnych, mogących zakłócać prawidłową fizjologię stóp. Nasze obuwie korekcyjne doczekało się licznych wyróżnień, w tym pozytywnej opinii „Centrum Zdrowia Dziecka” i zostało zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako produkt medyczny.

Zdrowe stopy dziecka

Rodzice nie powinni ignorować nawet drobnych zniekształceń stóp swojego dziecka. Niewielka wada z czasem może urosnąć do rangi poważnego problemu, którego wyleczenie jest długotrwałe i uciążliwe dla każdego malucha! Dlatego też fundamentalne znaczenie ma uważne przyglądanie się dziecku oraz szybkie diagnozowanie wszelkich nieprawidłowości, najlepiej w formie konsultacji z  fizjoterapeutą dziecięcym.  Kluczowe jest również staranne dobieranie butów. Specjalistyczne obuwie korekcyjne może skutecznie zapobiec rozwojowi wad stóp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl