Osiem godzin w przedszkolu - a co na to małe stopy? Zdrowe buty dla dzieci, które chodzą do przedszkola

Osiem godzin w przedszkolu - a co na to małe stopy? Zdrowe buty dla dzieci, które chodzą do przedszkola

Nieprawidłowo dobrane obuwie dla dzieci stanowi najczęstsza przyczynę wielu problemów, w tym tych z kręgosłupem, koślawością kolan, płaskostopiem czy innymi dolegliwościami związanymi z noszeniem nieodpowiednich bucików. Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają zatem starannie dopasowanego obuwia, które będzie wygodne i nie będzie stanowiło obciążenia dla małych nóżek. Jakie buciki są idealnym rozwiązaniem dla przedszkolaka? Jak możemy zadbać o zdrowie i wygodę dziecięcych stóp?

Przedszkolne zasady, których nie da się zlekceważyć

W każdym przedszkolu obowiązują zasady bezpieczeństwa, które nie zawsze dają dziecku pełną swobodę decyzji w kwestii np. zdejmowania bucików w czasie zabawy. Małe stopy muszą zatem przez wiele godzin przebywać w obuwiu, które z jednej strony może pomóc w korygowaniu i zapobieganiu wadom, albo wręcz przeciwnie – prowadzić do deformacji. Prawidłowy dobór obuwia w tym ważnym okresie życia pozwala zatem zadbać o pełną sprawność i zdrowy rozwój stóp, jak również całej postawy malucha.

Zdrowe buty dla dzieci polecane do przedszkola

Czym kierować się podczas doboru butów dla przedszkolaka? Najważniejsze jest znalezienie obuwia, które będzie wykonane z elastycznego i higienicznego materiału. Przewiewne i doskonale dopasowane do potrzeb rozwijającej się stópki buciki ze skóry, pozwolą zachować komfort noszenia przez cały dzień. Dzięki wysokiej jakości materiałom, stopa dziecka jest sucha i nie poci się, a co za tym idzie nie jest narażona na powstawanie podrażnień czy odczuwanie dyskomfortu.

Nie małe znaczenie ma również odpowiednio wyprofilowana podeszwa i zapiętek, który pomoże utrzymać stopę w odpowiedniej pozycji, nie ograniczając jednocześnie swobodnego poruszania się. Sama w sobie podeszwa powinna pracować w przodostopiu oraz być antypoślizgowa, aby nie krępowała ruchów i dodatkowo zapewniała bezpieczeństwo.

Warto także poszukać modeli wygodnych w obsłudze przez dziecko. Świetnie sprawdzą się funkcjonalne buciki na rzepy itp. co pozwala dziecku samodzielnie ubrać i zapiąć obuwie. Modele zawiązywane na sznurówki bądź niewygodne klamerki mogą utrudniać maluchowi prawidłowe zakładanie bucika, a nawet być przyczyną deformacji stóp, dlatego do nauki samodzielnego ubierania się najlepsze będą proste rozwiązania.

Niezwykle ważne podczas wyboru obuwia dla dziecka w wieku przedszkolnym jest odpowiednio dopasowany rozmiar. Nie jest wskazane kupowanie obuwia na wyrost, ani zbyt ciasnego. Ważnym elementem jest szerokie przodostopie obuwia, które nie doprowadza do deformacji stopy. Przed zakupem warto dokładnie wymierzyć stópkę i odszukać rozmiar o długości wkładki do ok. 0,6 mm dłuższej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl