Podeszwa buta a rozwój stopy dziecka

Podeszwa buta a rozwój stopy dziecka

U każdego małego dziecka mięśnie podeszwowe stóp muszą odpowiednio pracować, aby nie pojawiło się płaskostopie, czy inne nieodwracalne zmiany rozwojowe. W tym celu niezbędna jest pełna swoboda ruchów, którą często znacząco ogranicza źle dobrane obuwie. Wbrew pozorom, nawet rodzaj podeszwy buta odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie rozwojowym dziecka, dlatego również na ten aspekt, warto zwrócić szczególną uwagę. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, czym powinna wyróżniać się podeszwa.

 

Elastyczność podeszwy

Wybierając obuwie dla naszych pociech, powinniśmy kierować się przede wszystkim, jakością oraz funkcjonalnością. Zdrowe buty dla dzieci powinna wyróżniać giętka podeszwa, która zapewnia pełną swobodę ruchu stopy w każdej sytuacji. Z tego względu należy sprawdzić, czy obuwie posiada odpowiednią sprężystość i zgina się na liniach stawów.

 

Buty antypoślizgowe

Dla bezpieczeństwa, warto sięgnąć również po obuwie, które posiada antypoślizgową podeszwę. Dzieci są stale w ruchu. Biegają, skaczą i chodzą po różnych podłożu, dlatego tak ważne jest to, aby dodatkowo je ochronić. Istnieje wiele butów antypoślizgowych dla dzieci, więc nie powinniśmy mieć z problemu z tym, aby coś znaleźć dla naszych pociech.

 

Zdrowe buty dla dzieci: dodatkowe cechy

Istnieje jeszcze kilka dodatkowych właściwości butów dla dzieci, na które warto zwrócić
uwagę. Wśród tych najważniejszych należy wskazać:

jakość materiału - im bardziej naturalna skóra, tym lepsze odprowadzanie potu;

waga butów - jeżeli obuwie jest ciężkie, dziecko może mieć trudności w prawidłowym postawieniu stopy;

gładkie wnętrze buta - wszelkie grubsze szycia i fałdki uwierają podczas chodzenia.

Zdrowe buty dla dzieci powinny być także nowe. Noszenie obuwia np. po rodzeństwie negatywnie wpływa na prawidłowy rozwój stóp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl