Wsparcie Qmed dla osób po wylewie

Wsparcie Qmed dla osób po wylewie

Wsparcie Qmed dla osób po wylewie

Udar mózgu należy do wyjątkowo niebezpiecznych dla życia i zdrowia problemów zdrowotnych. Jego częstą konsekwencją dla wielu osób jest paraliż bądź niedowłady kończyn. Powrót do zdrowia pozwalający jednocześnie przywrócić samodzielność chorym wymaga długotrwałej i regularnej rehabilitacji, którą można wykonywać także w domowym zaciszu, podczas codziennych czynności.

Pomocne w stopniowym dochodzeniu do pełnej sprawności mogą okazać się zwyczajne działania, których podejmujemy się każdego dnia, w tym prace domowe jak sprzątanie czy gotowanie. Angażowanie chorych kończyn do różnych aktywności jak ścieranie kurzu dać może z czasem naprawdę świetne rezultaty. Ciekawą alternatywą wsparcia osób po wylewie będą również proste przyrządy do ćwiczeń, których szeroką gamę oferuje Qmed. Wśród interesujących opcji znajdziemy: przyrządy do treningu placów, piłeczki żelowe, piłeczki z kolcami czy masy do ćwiczeń.

Finger Exerciser Przyrząd do treningu palców

Świetnym uzupełnieniem ćwiczeń rehabilitacyjnych po udarze mózgu jest trening palców z wykorzystaniem Finger Exerciser. Z jego pomocą możliwe jest skuteczne zwiększanie sprawności dłoni. Kilka poziomów zaawansowania pozwala krok po kroku trenować palce, a wraz ze zwiększaniem poziom oporu zauważalne stają się większe umiejętności i sprawność palców.

Ćwiczenia dłoni z masą lub piłkami

Zarówno Qmed Tharapy Putty (masa do ćwiczeń dłoni) jak i piłeczki żelowe oraz Massage Ball to genialny sposób na rehabilitację dłoni i placów. Dzięki regularnym ćwiczeniom chory może zyskać wyraźną ulgę w bólu i sztywności stawów palców, dłoni oraz nadgarstków, wzmocnić chwyt jak i przywrócić zaburzone funkcje chwytne ręki. Lekki masaż połączony z rytmicznym uciskaniem świetnie pobudza receptory czuciowe, odstresowuje, rozluźnia i zapewnia ogólne odprężenie. To rozwiązania świetnie wzmacniające mięśnie przedramienia i dłoni, a ćwiczenia z nimi to przyjemna praca, której efekty zdumiewają. Zabawa z piłkami czy masą pomaga pobudzić ciało do działania, czego efektem stanie się większa sprawność każdego dnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl