Zdrowa poduszka - na co zwrócić uwagę, kupując poduszkę ortopedyczną?

Zdrowa poduszka - na co zwrócić uwagę, kupując poduszkę ortopedyczną?

Charakterystyka zdrowej poduszki 

Poduszkę ortopedyczną zaprojektowano z myślą o odcinku szyjnym i efektywnym odpoczynku. Dzięki profilowaniu zapewnia ustawienie kręgosłupa szyjnego w jego naturalnej krzywiźnie podczas snu - płaszczyzna poduszki sprawia, że mięśnie są odciążone. Poduszka ortopedyczna nie zmienia swojego ułożenia w niekontrolowany sposób, co daje jej przewagę nad tradycyjnymi poduszkami.  

Komu poleca się poduszkę ortopedyczną? 

Specjalistyczna poduszka jest polecana cierpiącym na schorzenia kręgosłupa szyjnego oraz zmagającym się z migrenowymi bólami głowy. Jest to produkt dedykowany również osobom, które: 

  • Mają problem ze snem - często przebudzają się w nocy lub nie mogą zasnąć 
  • Cierpią na zespoły bólowe lub napięcie mięśniowe 

Profilowane poduszki sprawdzą się przede wszystkim u osób z problemami zdrowotnymi, jednak warto, aby zainteresowały się nimi także prowadzący siedzący tryb życia. Przewlekły ból kręgosłupa i napięcie mięśni regularnie towarzyszą pracownikom biurowym i zawodowym kierowcom.   

Korzyści ze zdrowej pozycji kręgosłupa 

Poduszka ortopedyczna dopasowana do potrzeb użytkownika pomaga utrzymać naturalne, fizjologiczne ułożenie kręgosłupa w czasie snu. Anatomiczny kształt zapewnia stabilne wsparcie kręgów, dzięki czemu redukowane jest napięcie mięśniowe. Jak twierdzą specjaliści, pozycja, jaką przyjmujemy śpiąc, wpływa na jakość i prawidłowy przebieg odpoczynku. Dobre  ułożenie ciała sprawia, że sen jest głębszy i zdrowszy, a rano budzimy się wypoczęci.   

Idealna poduszka ortopedyczna 

Wybierając poduszkę dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na: 

  • Rozmiar - pomocne jest zmierzenie szerokości barków i wybranie wielkości na podstawie tabeli rozmiarów producenta.
  • Wypełnienie poduszki - najlepszym wyborem jest pianka poliuretanowa lub termoplastyczna. Nieco różnią się właściwościami fizycznymi, jednak obie są polecane dla osób, które chcą zadbać o zdrowie odcinka szyjnego 
  • Twardość - Przy wyborze poduszki powinniśmy się sugerować twardością materaca i/lub osobistymi preferencjami.  

Pozycja do spania wspomagająca regenerację  

By stosowania poduszki ortopedycznej było bardziej efektywne konieczne jest spanie w optymalnej pozycji. Najkorzystniejsze jest spanie na boku lub na plecach - takie ułożenie pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa. 

Odradza się spanie na brzuchu, ponieważ jest szkodliwe dla kręgosłupa i narządów wewnętrznych. Dlaczego nie polecamy tej pozycji? 

  • Wymusza asynchroniczną pracę układu mięśniowo-więzadłowego, który jest nierównomiernie obciążony. Regularne spanie na brzuchu przyczynia się do powstania lub pogłębienia wad kręgosłupa. 
  • Zwiększa się nacisk na kark i barki. 
  • Zwiększa się ryzyko utrwalania odkształceń -  miednica i dolne odcinki kręgosłupa są ustawione w półobrocie.  

Zdrowa poduszka do snu - Standard Pillow od Memo 

Poduszka ortopedyczna marki Memo wspiera regenerację w trakcie snu oraz wspomaga stabilizację mięśni i kręgów odcinka szyjnego. Standard Pillow sprawdza się u osób, które chcą zadbać o profilaktykę zdrowia kręgosłupa i zdrowy sen. 

Standard Pillow jest wyrobem medycznym stworzonym z poliuretanu, opracowanym na podstawie aktualnych założeń konstrukcyjnych. Poduszki Qmed polecane są przez ortopedów, rehabilitantów i fizjoterapeutów, w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych kręgosłupa, a także zwiększenia komfortu snu. Standard Pillow zalecane są pacjentom z bólami kręgosłupa, mającym problemy z bezsennością, chrapaniem i napięciem nerwowym. 

Jak wybrać idealny rozmiar Standard Pillow? 

Standardowa poduszka jest dostępna w dwóch rozmiarach:

  • M - wymiary: 52 x 32 x 11,5cm 
  • L - wymiary: 57 x 36 x 15 cm 

Udoskonalona wersja poduszki  - Standard Plus Pillow zapewnia jeszcze lepsze odciążenie odcinka szyjnego i wypoczynek. Wymiary poduszki: 54 x 33 x 12 cm.  

Jak wybrać idealny rozmiar? Wystarczy zmierzyć szerokość barku i porównać wymiary z tabelą rozmiarów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl