Zdrowe buty dla dzieci – jak dobrać wkładki?
Zdrowe buty dla dzieci – jak dobrać wkładki?

Dolegliwości związane ze stopami dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Takie problemy jak: koślawość stępu, płaskostopie podłużne lub poprzeczne, modzele, odciski, ostroga piętowa i wiele innych problemów wymaga właściwego zaopatrzenia korekcyjnego i odpowiedniego leczenia.  Dzięki zastosowaniu odpowiedniej wkładki wraz z prawidłowym obuwiem możemy zahamować rozwój wady, a w przypadku dzieci skorygować nieprawidłowe ustawienie stóp.  

Warto zaznaczyć, że wkładkę dobiera się tylko w przypadku zdiagnozowania wady – nigdy nie robimy tego profilaktycznie.  

Buty Memo bez zastosowanej wkładki pełnią funkcję profilaktyczną, a po zastosowaniu odpowiedniej do wady , stają się korekcyjne. 

Warto zainwestować w odpowiednie buty dla naszych maluszków od pierwszych stawianych kroków, aby zapewnić ich prawidłowy rozwój. Buty Memo, na start, dostępne są w rozmiarach 18-21. Dla starszych dzieci posiadamy linie profilaktyczno-diagnostyczną sandałków czy półbutów ze sztywnym zapiętkiem oraz opatentowaną podeszwą diagnostyczną, dzięki której rodzić samodzielnie może wstępnie ocenić stan stóp swoich pociech. Modele te , dostępne są do rozmiaru 38.

RODZAJ WKŁADKI A WADA

Zestaw dostępnych wkładek ortopedycznych w Memo jest dopasowany pod konkretne schorzenia. Po zaimplementowaniu wkładki buty mają charakter korekcyjny. Przed ostatecznym dobraniem wkładki warto zapoznać się z instrukcją użytkownika Systemu Memo lub skontaktować się ze specjalistą. 

Rodzaje wkładek

Wkładki pomarańczowe pełne – są to wkładki supinujące typu korytkowego. Supinują piętę i śródstopie 10 mm. Osadzają oraz profilują tyłostopie i śródstopie oraz wspomagają prawidłowe kształtowanie się sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy. Są to wkładki pełne i dobieramy je zgodnie z rozmiarem użytkowanego obuwia. Kształt tego rodzaju wkładek idealnie sprawdzi się w butach zabudowanych. Przeznaczone są głównie do korekcji takich wad jak koślawe pięty i kolana oraz płaskostopie podłużne.

Wkładki Memo pomarańczowe ¾ – ich funkcje prozdrowotne są tożsame z wyżej wymienionymi. Supinują piętę i śródstopie 10 mm. Osadzają oraz profilują tyłostopie i śródstopie oraz wspomagają prawidłowe kształtowanie się sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy. Długość wkładek ¾ idealnie sprawdzi się w sandałach z odkrytymi palcami i zabudowaną piętą (buty Memo). Każda wkładka ma możliwość wklejenia jej do buta, aby uniknąć przesuwania się wkładki w bucie. Rozmiar wkładek ¾ jest stopniowany i występuję co 3 rozmiary : 22-24; 25-27; 28-30; 31-33; 34-36; 37-39.

Wkładki Memo szare ¾  – Supinują piętę 5 mm. Bardzo dobrze wpływają na prawidłowe kształtowanie się stóp. Stosowane są głównie przy koślawości pięt.

TĘGOŚĆ BUTÓW – CO TO JEST 

Przede wszystkich w sklepie Memo wkładki można zaimplementować od rozmiaru 22. Wtedy tęgość obuwia jest podwyższona, a konstrukcja umożliwia zainstalowanie wkładki.

Co to jest?

Tęgość obuwia definiuje, ile miejsca z powierzchni wewnątrz buta jest przeznaczone na stopę. Zazwyczaj mylona jest z szerokością stopy, a w rzeczywistości składa się z następujących elementów: obwodu  podbicia, obwodu w najszerszym miejscu śródstopia, szerokości pięty oraz szerokości w przedstopiu. 

Tęgość najczęściej określana jest za pomocą liter alfabetu. Początkowe litery alfabetu wskazują buty dla węższych stóp. Z kolei następne oznaczają, że wnętrze obuwia jest przeznaczone dla szerszych stóp. 

Zapraszamy do sklepu Memo, gdzie zapewniamy zdrowe buty dla dzieci, jakościowe wkładki i wiele innych udogodnień dla Twoich nóg. W przypadku wady oprócz wkładki konieczne są także ćwiczenia korekcyjne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl