Zdrowe buty dla dzieci – jak dobrać wkładki?

Zdrowe buty dla dzieci – jak dobrać wkładki?

Dolegliwości związane ze stopami dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Takie problemy jak: koślawość stępu, płaskostopie podłużne lub poprzeczne, modzele, odciski, ostroga piętowa i wiele innych problemów wymaga właściwego zaopatrzenia korekcyjnego i odpowiedniego leczenia.  Dzięki zastosowaniu odpowiedniej wkładki wraz z prawidłowym obuwiem możemy zahamować rozwój wady, a w przypadku dzieci skorygować nieprawidłowe ustawienie stóp.  

Warto zaznaczyć, że wkładkę dobiera się tylko w przypadku zdiagnozowania wady – nigdy nie robimy tego profilaktycznie.  

Buty Memo bez zastosowanej wkładki pełnią funkcję profilaktyczną, a po zastosowaniu odpowiedniej do wady, stają się korekcyjne. 

Warto zainwestować w odpowiednie buty dla naszych maluszków od pierwszych stawianych kroków, aby zapewnić ich prawidłowy rozwój. Buty Memo, na start, dostępne są w rozmiarach 18-21. Dla starszych dzieci posiadamy linie profilaktyczno-diagnostyczną sandałków czy półbutów ze sztywnym zapiętkiem oraz opatentowaną podeszwą diagnostyczną, dzięki której rodzić samodzielnie może wstępnie ocenić stan stóp swoich pociech. Modele te dostępne są do rozmiaru 38.

RODZAJ WKŁADKI A WADA

Zestaw dostępnych wkładek ortopedycznych w Memo jest dopasowany pod konkretne schorzenia. Po zaimplementowaniu wkładki buty mają charakter korekcyjny. Przed ostatecznym dobraniem wkładki warto zapoznać się z instrukcją użytkownika Systemu Memo lub skontaktować się ze specjalistą. 

Rodzaje wkładek

Wkładki pomarańczowe pełne – są to wkładki supinujące typu korytkowego. Supinują piętę i śródstopie 10 mm. Osadzają oraz profilują tyłostopie i śródstopie oraz wspomagają prawidłowe kształtowanie się sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy. Są to wkładki pełne i dobieramy je zgodnie z rozmiarem użytkowanego obuwia. Kształt tego rodzaju wkładek idealnie sprawdzi się w butach zabudowanych. Przeznaczone są głównie do korekcji takich wad jak koślawe pięty i kolana oraz płaskostopie podłużne.

Wkładki Memo pomarańczowe ¾ – ich funkcje prozdrowotne są tożsame z wyżej wymienionymi. Supinują piętę i śródstopie 10 mm. Osadzają oraz profilują tyłostopie i śródstopie oraz wspomagają prawidłowe kształtowanie się sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy. Długość wkładek ¾ idealnie sprawdzi się w sandałach z odkrytymi palcami i zabudowaną piętą (buty Memo). Każda wkładka ma możliwość wklejenia jej do buta, aby uniknąć przesuwania się wkładki w bucie. Rozmiar wkładek ¾ jest stopniowany i występuje co 3 rozmiary : 22-24; 25-27; 28-30; 31-33; 34-36; 37-39.

Wkładki Memo szare ¾  – Supinują piętę 5 mm. Bardzo dobrze wpływają na prawidłowe kształtowanie się stóp. Stosowane są głównie przy koślawości pięt.

TĘGOŚĆ BUTÓW – CO TO JEST 

Przede wszystkich w sklepie Memo wkładki można zaimplementować od rozmiaru 22. Wtedy tęgość obuwia jest podwyższona, a konstrukcja umożliwia zainstalowanie wkładki.

Co to jest?

Tęgość obuwia definiuje, ile miejsca z powierzchni wewnątrz buta jest przeznaczone na stopę. Zazwyczaj mylona jest z szerokością stopy, a w rzeczywistości składa się z następujących elementów: obwodu  podbicia, obwodu w najszerszym miejscu śródstopia, szerokości pięty oraz szerokości w przedstopiu. 

Tęgość najczęściej określana jest za pomocą liter alfabetu. Początkowe litery alfabetu wskazują buty dla węższych stóp. Z kolei następne oznaczają, że wnętrze obuwia jest przeznaczone dla szerszych stóp. 

W przypadku stwierdzenie wady stóp oprócz odpowiedniego obuwia i wkładki konieczne są także ćwiczenia korekcyjne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl