Zdrowe buty dla dzieci w wieku szkolnym

Zdrowe buty dla dzieci w wieku szkolnym

Szkolne korytarze, sale lekcyjne, sala gimnastyczna, szkolne boisko – to miejsca, w których dzieci spędzają znaczną część swojego dnia w ciągu tygodnia. Czas pandemii zamknął sporą grupę starszych dzieci w domu, przez co nie uczestniczą w zajęciach szkolnych tak jak do tej pory, jednak te znajdujące się w młodszych klasach I-III, nadal aktywnie biorą udział w lekcjach w tradycyjnej formule. Bez względu jednak na formę nauczania, warto zadbać o zdrowie najmłodszych, w tym o prawidłowy rozwój ich stóp, kolan i całej postawy. Cel ten można z powodzeniem osiągnąć zapewniając im odpowiednio dopasowane do ich potrzeb, zdrowe obuwie. Dlaczego jest to ważna kwestia?

Rozwój stopy w wieku wczesnoszkolnym

Stopy dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat nadal intensywnie się rozwijają, dlatego też nie należy lekceważyć roli prawidłowo dobranego obuwia. Dbałość o ten aspekt rozwoju najmłodszych może mieć wymierne skutki w przyszłości. Warto bowiem pamiętać, że noszenie przez dzieci w wieku szkolnym nieodpowiednio dopasowanych butów, może nieść poważne konsekwencje w postaci deformacji stóp, ale i poważnych wad całej postawy w późniejszym czasie. Każdy etap rozwoju dziecka wymaga zatem dbania o nie kompleksowo, w tym zwracając szczególną uwagę właśnie na buty.

Dzieci na zdalnym nauczaniu, a obuwie korekcyjne

Lockdown sprawił, że najmłodsi zażywają na co dzień o wiele mniej ruchu aniżeli wcześniej, nie mają również zbyt dużej motywacji do regularnych ćwiczeń. Długotrwała pozycja siedząca przed komputerem nie służy najlepiej rozwojowi ich postawy, przyczyniając się do powstawania licznych wad. Negatywne nawyki i niewłaściwe ułożenie ciała dobrze zatem skorygować, odpowiednio dbając o zdrowie dzieci. Ważnym elementem będą tutaj także optymalnie dopasowane buty do chodzenia po domu np. sandały, które doskonale wspomogą stopy i postawę dziecka w zdrowszym wzroście, odpowiednio ustawiając rosnące stopy i kolana ucznia.

Dzieci I-III uczęszczające do szkoły

Te z dzieci, które nadal aktywnie uczestniczą w zajęciach szkolnych, w placówkach, warto wyposażyć w odpowiednie buciki, które pozwolą ich stopom swobodnie się rozwijać, a dodatkowo wspierać prawidłowa postawę. Kluczowe staje się tutaj dobrze dopasowane obuwie zamienne do szkoły, w którym dziecko spędza sporą część czasu, świetne będą np. sandały lub trampki z komfortowym zapiętkiem i łatwym w obsłudze zapinaniem. Buciki takie doskonale zdadzą egzamin również podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, kiedy to dzieci podejmują się różnych aktywności np. na podwórku bądź boisku szkolnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl